IMISK Grubu'na hoşgeldiniz.

Faaliyet Alanlarımız

Ticaret

Pamuk

İmisk, iplik sektörün temel tedarikçilerinden biridir. 60 yılı aşkın süredir, pamuk ticareti ve temsilciliği en önemli faaliyet konularından biri olmuştur.

Grup bu konuda ulusal ve uluslararası pazarlar için ihracat ve ithalat temelli lider şirketlerin yanı sıra Türkiye’deki pamuk üreticileri ile çok güçlü iş birliklerine sahiptir.

Başarı; güvenilir bir hizmet sunmak üzere grup bünyesinde yetişmiş, yetkin ve değerlerimizi tam anlamıyla sahiplenen uzman ekiplerine dayanmaktadır.

80’lerin ortalarına kadar yerel pamuk ihracatı işin temelini oluşturmakta iken, tekstil sektörünün büyümesine bağlı olarak, Türkiye ve dünyanın en büyük pamuk ithalatçılarından biri olmuştur.

Başta Mersin Serbest Bölgesi’nde olmak üzere tüm Türkiye’deki depolama alanları, grubun lojistik kabiliyetleri, sunulan hizmetin hız ve kalitesi ile pamuk ticaretinde tüm paydaşlar için önemli bir rekabet üstünlüğü yaratmaktadır.

İmisk, bugün 3 ofisi üzerinden dünya çapındaki en büyük pamuk tüccarlarını temsil etmeye devam etmekte ve Türkiye’de 150’nin üzerinde iplik fabrikasına hizmet vermektedir. Şirket, bu alanda önemli bir pazar payına sahiptir ve bu fabrikalara ithal pamuk sağlayan temel tedarikçilerden biridir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Gıda

İmisk, 60 yılı aşkın süredir taze meyve ve sebzede global tedarikçidir.

Bu ürünlerin ticareti devam ederken, grup son iki yılda bu alanda ilave yatırım yaparak ekibini Avrupa, Türkiye ve Orta Doğu’yu kapsayan 20’den fazla üyeli bir ekip oluşturarak ürün yelpazesini genişletmiştir.

İmisk, tahıl ve bakliyattan dondurulmuş ürünlere, bitkisel yağlar ve FMCG ürünlerine kadar elliden fazla yüksek kaliteli ürün sunmaktadır.

Imisk ayrıca kendi markası Minuet altında Amerika Birleşik Devletleri ve İskandinav ülkelerine bisküvi gibi unlu mamüllerin iyi bilinen bir tedarikçisidir.

Tüm tedarikçilerimiz, gıda kalite mühendislerimiz tarafından kapsamlı bir doğrulama sürecinden geçmektedir. Ürünler tedarik süreci boyunca kontrol ve takip edilir.

Müşterilerimiz, başlıca BM Misyonları ve uluslararası kuruluşların yanı sıra catering şirketleri, büyük toptancılar ve tedarikçileridir.

Yaygın coğrafi ve çok sektörlü yapımızın yarattığı sinerji, İmisk’in başta Türkiye, Orta Doğu, Güney Amerika, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa olmak üzere çok çeşitli ülkelerden ürün tedarik etmesine olanak sağlamaktadır.

Özel Markalar

İmisk, uzun yıllardır gruba ait özel markalar olan Minuet, Missea Frozen Foods, Missea Truffles ve Minuet Gourmet ürünlerinin ulusal ve uluslararası pazarlamasını yapmaktadır.

Özel yapılandırılmış bu markalardan Minuet ile bisküvi gamındaki kaliteli ürünler ABD, İskandinav ve Afrika ülkelerine ihraç edilirken, Missea ve Missea Truffles markasıyla da Türkiye, Norveç, Vietnam ve Hindistan gibi ülkelerden tedarik edilen mantar ve su ürünleri yurtiçi ve yurt dışına pazarlanmaktadır.

 

 

 

 

Diğer

Imisk, geniş ağı ve yaygın coğrafi varlığı sayesinde geniş bir yelpazede çeşitli ürünler tedarik etme olanağına sahiptir.

Bu ürünler;

Gübre: İmisk, özellikle bitkilerin organik bir şekilde büyümesine yardımcı olan organik gübreler ve organik asitler ile biyokimyasalların tedarikinde uzmanlaşmıştır.

Uzman tarım ekibimiz, mahsülleri için en iyi sonuçları elde etmek üzere çiftçilerle el ele çalışır. Ürünler ise dünyaca tanınmış üreticilerden sağlanır.

İhtisas kimyasalları: Imisk, Orta Doğu’da ABD menşeli korozyon önleyici ve çözücülerin ana tedarikçisidir.

İnşaat malzemeleri: İmisk, müşterilerimize proje ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli malzemelerin tedarikinde yardımcı olan deneyimli inşaat mühendislerinden oluşan bir ekibe sahiptir.

Bu ürünler, elektrik kablolarından, transformatörlere, borulardan, alt yapı işlerinde ihtiyaç duyulan sabitleme malzemelerine ve diğer çeşitli malzemelere kadar çeşitlilik göstermektedir.