IMISK Grubu'na hoşgeldiniz.

Faaliyet Alanlarımız

Yenilenebilir Enerji & Tarım

İmisk’in Türkiye Alanya’da hidroelektrik santrali ve Manisa’da jeotermal elektrik santrali, jeotermal ısıtmalı sera ve kurutma tesisleri için geliştirdiği projeleri bulunmaktadır. 

Hidroelektrik Santrali

Antalya’nın Alanya bölgesinde yer alan dinamik HES 2016 yılında faaliyete geçmiştir ve 49 yıllık imtiyaz hakkı bulunmaktadır. Tesis 6,144 MW kapasitelidir ve yıllık 13-15 GW üretim kapasitesine sahiptir.

Avusturya Geppert üretimi olan 2 Francis ve 1 Pelton jeneratörü kullanılan tesis, inşaat ve ekipman kalitesi bakımından üst düzeydir.

 

 

 

 

 

 

 

Jeotermal & Sera

Manisa’nın Salihli bölgesinde toplam 7550 hektar alanda imtiyaz hakkına sahiptir. Ruhsatı bulunan bölgelerde 19 MW elektrik üretimi ve 50 dönüm jeotermal ısıtmalı teknolojik sera ile jeotermal ısıtmalı kurutma tesisi kurulması planlanmaktadır.

Bu yatırımların 30 yıllık olan lisanlarının entegre tarım yatırımları kapsamında grubun diğer faaliyetleri için önem taşımaktadır. Tüm grup şirketleri tarafından önem verilen çevreci yaklaşım da yenilenebilir enerji yatırımları ile desteklenmektedir.